středa 11. června 2014

Čekali jsme kroupy...
...a naštěstí se nám vyhnuly. 
Ještě máme v živé paměti, jak nám před 3 lety právě kroupy zpustošily zahradu, ale co bylo nejhorší, zničily nám střechu. A od té doby se bojím, aby se to neopakovalo.......před bouřkou jsme uklidili veškeré truhlíky, květináče a vnoučatům klouzačku a houpačky.
A když bylo po všem, putovalo vše na svá místa.

A když bylo i toto uklizeno, vzala jsem foťák a po vzoru Ajky jsem se vrhla na focení super rychlého šneka........a celá cesta přes "hory a doly" mu trvala celé 4 minuty...

 Jen by mě zajímalo, jak Ajka donutí daleko menší havěť, aby ji pózovala a nikam nezdrhla.
Zkoušela jsem to na madam berušce, ale jak jsem se k ní přiblížila, hned mi frnkla.
Ale vlastně jedna se mi minulý týdem povedla, ale to snad bylo jen nedopatřením...


5 komentářů:

 1. Kroupy jsou hrozný. Myslím, že nikomu z rodiny to nikdy nic nezpustošilo, zato povodně má babička s dědou dvakrát do roka....Ale přeju tohle léto hodně štěstí a žádné pohromy:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak z takových krup by mě asi kleplo.....
  Šneček ti dobře pózoval:-))
  Eli já mám většinou na foťáku nastavený krátký čas, takže je "zmrazim v čase" :-)))
  Jinak nejlíp se havěť fotí před deštěm, to kouká kam by se schovala a tolik nezdrhají:-) A potom když jsou vedra, to jsou zas unavení:-))
  No a takový pomocník, který brouky nahání, taky není k zahození:-) Včera jsem hlídala malého, tak jsme si na zahradě hráli se šnekama ... a dcera když se vrátila, povídá: "Teda vy máte dost" .... a za ní zrovna přicházel můj muž, holka se na něj otočila a "Viděls je tati? Viděls je???" ... ještě že k nám nevidí sousedi:-)) Příště přidám i pár fotek z "natáčení":-))

  OdpovědětVymazat
 3. Jejdanku Eli to je dobre že vas krupy nezasiahli, a aspoň zapršalo, u nas stále nič a nič pripada mi to už ako na sahare. Všade naokolo prší len u nas nič. Krásne fotky slimačikov a lienky. Uf...a strecha... je mi to ľúto. Maj sa krásne pozdravujem.

  OdpovědětVymazat
 4. Elíí včera jsme byli na nákupech v Tutnově a tam právě padali velikánské kroupy a tak jsem se děsila co mě bude doma čekat na zahrádce za spoušt a u nás nepadla ani jedna krupka jen opravdu malinkato kapek deště....
  Také to Ajky focení obdivuju a miluju :o))) Měj se moc hezky...Martina

  OdpovědětVymazat